NADCHODZĄCE WYDARZENIA

 

 spotkanie online 03.02.2021 godz.20.00

z cyklu " Wędrówki z Ewagriuszem"

-  wykłady ks. dr. Jacka Nawrota

Kontynuujemy nasz cykl spotkań online i już w środę 03.02.2021 godz. 20.00 ks. Jacek poprowadzi nas w kolejny etap wędrówki z Ewagriuszem z Pontu. Tym razem tematyką spotkania będzie kolejny grzech główny - "Chciwość".

Większość z nas, chciwość wiąże ze skąpstwem, ale nasz mnich Ewagriusz wskazuje na chciwość jako niezadowolenie z tego co mamy i niepohamowane pożądanie tego czego jeszcze nie mamy lub, że mamy ale stanowczo za mało. Chciwość nie zależy od tego ile masz  ale od tego jaki masz stosunek do bogactwa. Nie każdy bogaty jest chciwcem i skąpcem. O tych rzeczach będziemy wspólnie rozmyślać w najbliższą środę 3 lutego 2021 godz. 20.00 A oto osobiste zaproszenie ks. Jacka: 

"Zapraszam w środę 3 lutego na godz. 20.00. Temat: Ewagriusz o myślach na temat chciwości. Tym razem już z Zooma Fundacji zatem nie będzie ograniczeń czasowych. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na Zoomie. ks. Jacek

Bardzo zachęcam, by:

  • przygotować, w miarę możliwości, spokojne miejsce na spotkanie, notatnik, coś do pisania i świecę

  • sprawdzić czy komputer/smartfon dobrze działa – kamera i mikrofon oraz zainstalować program ZOOM

                   

 Szczegółowa instrukcja oraz aktualny link jak dołączyć do spotkania znajduje się tutaj:

POMAGANIE

Pomaganie przez ubranie

 Jakiś czas temu powstała inicjatywa, dzięki której bez wychodzenia z domu możemy pomóc potrzebującym. W dodatku przy okazji porządków domowych :)

Świąteczne Prezenty

Idea projektu:

Porządkując swoją szafę nie wiesz co zrobić z niepotrzebnymi elementami garderoby? Przede wszystkim niczego nie wyrzucaj. Twoje ubrania i obuwie, mogą pomóc potrzebującym. Odzież, którą uznałeś za niepotrzebną będziesz mógł zapakować do przyszykowanych przez nas worków.

 

Zapewne zastanawiasz się jaki jest tego cel. Głównym założeniem działalności „Pomaganie przez ubranie” jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych, do których trafią pieniądze wygenerowane z zawartości przesłanego worka. Jeśli zatem posiadasz niepotrzebne rzeczy w stanie nadającym się do dalszego użytku (patrz poniżej).

 

Wszystkie rzeczy pochodzące ze zbiórek są dokładnie sortowane i dzielone na 200 kategorii asortymentowych. Następnie są sprzedawane do krajów, takich jak Pakistan, Afganistan, Ukraina, Ghana, Nigeria, Togo, Kenia, Tanzania, Uganda, Indie, w których mniej zamożnych osób nie stać na zakup nowej odzieży i obuwia. Wygenerowane środki finansowe zostaną przekazane na pomoc podopiecznym wskazanej przez Ciebie fundacji charytatywnej.

Więcej o akcji oraz jak przygotować worek znajdziesz na:

https://www.pomaganieprzezubranie.pl/o-akcji

  • Facebook
 

JARMARK

Toy Train

Jarmark Bożonarodzeniowy 2020

Z powodu epidemii Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy również odbywa się

online. To bezpieczny i łatwy sposób na zrobienie zakupów. 

Nie masz pomysłu na prezent? Szukasz inspiracji?
Polecamy unikatowe produkty, oryginalne upominki naszych wystawców.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie i swoich bliskich.
Poczuj radość z dawania i wesprzyj podopiecznych hospicjum oraz małych przedsiębiorców.

Odwiedź domki wystawców na:

https://bozonarodzeniowy.gda.pl/

 

DESIGN I RĘKODZIEŁO

1284-dzioopla_pazdziernik0703.jpg

Projekt Dzioopla

Przepiękne, ekologiczne zabawki i dekoracje z drewna.

"Po dekadach zachwytu nad syntetycznymi materiałami powoli zaczynamy tęsknić za kontaktem z naturą. Na nowo rozkochujemy się w drewnie, jego zapachu i fakturze. Projekt Dzioopla wychodzi tej tęsknocie naprzeciw" - fragment wpisu ze strony, na którą koniecznie zajrzyjcie:

 https://projektdzioopla.pl/

Nas złapały za serce przede wszystkim drewniane ptaszki - współczesna odpowiedź na ich ludową wersję.

Niedługo święta, może warto pomyśleć o tak cudnych prezentach!

  • Facebook
ceramika-boleslawiecka-miseczki-zdobione

Ceramika Bolesławiec

Ponadczasowa, charakterystyczna i piękna

"Wspaniała i bardzo charakterystyczna ceramika bolesławiecka może poszczycić się bogatą historią, która sięga nawet czasów średniowiecza".

- fragment pochodzi ze strony https://www.e-manufaktura.com/

Ceramikę można kupić w wielu sklepach firmowych oraz w internecie. Niedawno w Gdańsku został otwarty kolejny sklep firmowy. Aż serce skacze z radości!

 
 

MIEJSCE

Obraz2_edited.jpg

Faktoria w Pruszczu Gdańskim

Wspaniała inicjatywa, miejsce warte odwiedzenia, szczególnie polecamy dla rodzin z dziećmi.

O faktorii

Rekonstrukcja Faktorii Handlowej i Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego z okresu wpływów rzymskich w Pruszczu Gdańskim jest wyjątkowym przedsięwzięciem turystyczno-archeologicznym w skali całego kraju. Realizacja projektu zwiększa atrakcyjność turystyczną Pomorza i przyczynia się do promocji dziedzictwa kulturowego obszaru Morza Bałtyckiego.

  • Facebook