• tradycjebezgranic

Kilka słów na początek

Zaktualizowano: 24 wrz 2019

Och, dużo się dzieje.. Stowarzyszenie aktywnie rozpoczęło swoją misję, strona i funpage w budowie i jak tu znaleźć czas na opisanie moich wrażeń z festiwali ?!

Drewniane rękodzieło
Zdjęcie z festiwalu w Kazimierzu


“Czym jest tradycja? Przede wszystkim nie jest rupieciarnią, w której od czasu do czasu można znaleźć jakiś skarb .” Józef Tischner


Wrażenia z ostatnich kilku festiwali i innych imprez ludowych, które miały miejsce podczas mijającego lata są trudne do opisania. Jesień rozlewa się po okolicy ale dusza chce tańczyć na samo wspomnienie tych wydarzeń. Było ich więcej nież te, które zdołałem odwiedzić, czyli przede wszystkim - Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Warszawa \ Festiwal Kapel Ludowych w Kazimierzu N/Wisłą, Cepeliada w Sopocie, Festiwal Nominosum w Skansenie koło Kampinosu .

Będąc uczestnikiem na tych wspaniałych festiwalach ludowych mogę tylko krótko podsumować, że ta muzyka, energetyzujące rytmy, te stroje  jakby wnikały w moją duszę a to wszystko potęgowane autentycznością i zaangażowaniem występujących artystów.  A i  jakże nie zachwycać się urokiem takich miejscowości jak Kazimierz nad Wisłą czy Rezerwat Puszczy Kampinoskiej ze swym znanym tam Skansenem.

Powtarzam więc  więc wszem i wobec motto naszego Stowarzyszenia " Poznaj Pokochaj Pielęgnuj ... naszą kulturę, tradycje obyczaje.


Festiwal Wszystkie Mazurki Świata

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Pandemia