• tradycjebezgranic

Inauguracja

Zaktualizowano: 24 paź 2019

To fantastyczne ile świat kryje w sobie wiedzy, niesamowite ile nasza najbliższa okolica, społeczność czy ojczyzna ma do opowiedzenia. Wystarczy sięgnąć, zrobić krok, zainteresować się, wyjść z ciepłego domu. Czasem "egzotyka", której szukamy na kanałach przyrodniczych rozgrywa się kilka kilometrów od nas. Rytmy, które kupujemy w Empiku na półce z muzyką etniczną, możemy mieć na żywo, częściej niż sądzimy i przy okazji świetnie się bawić.Kapela Butrynów podczas inauguracji stowarzyszenia

W piątek 11 października miałam przyjemność być gościem na inauguracji Stowarzyszenia Tradycje bez granic. Mimo, że średnia wieku większości gości była wyższa niż moja atmosfera była przemiła, dowcipna i niespotykana. było tak, jakbyśmy wszyscy mieli po trzydzieści lat i znali się od zawsze.

Spotkanie było wzbogacające nie tylko o te doznania ale o niesamowitą muzykę i wiedzę jaką się z nami podzielono. Na inaugurację przybyła do nas Kapela Butrynów. Swoją muzyką podgrzali atmosferę w chłodnej sali i zahipnotyzowali wszystkich nas opowieściami.


Wiele lat temu dostałam od przyjaciela, pasjonata muzyki i podróży, płytę z nagraniem syberyjskich szamanów, których muzyka podobno ma właściwości uleczające. Byłam wtedy młoda i zdrowa więc mimo, że słuchałam jej codziennie przez kilka miesięcy nie wykryłam czy rzeczywiście uzdrawia jednak wiem na pewno, że poprawia nastrój i wprowadza w cudowny trans, uspokaja i energetyzuje zarazem. Zdobyć takie rytmy na krążku CD jest wbrew pozorom trudno, nie była to płyta wydana przez wytwórnię, na youtube również tego nie znajdziemy, w związku z czym gdy gdzieś się zapodziała pomyślałam, że straciłam te "uzdrawiające" rytmy na zawsze.

I tu się kłania przysłowie "cudze chwalicie swego nie znacie". Kapela Butrynów to nie tylko zespół składający się z utalentowanych i fantastycznych ludzi, to również pozytywna, magiczna wręcz moc, która poprzez ich muzykę wkrada się w serca i je uzdrawia!

Pan Zbigniew Butryn opowiedział nam historię instrumentu, na którym gra i uczy grać młode pokolenia.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem, nawet mój dziesięcioletni syn - pokolenie konsoli i minecrafta, siedział z otwartą buzią, zły, że młodszy brat przeszkadza mu w słuchaniu wykładu.

Więcej o Kapeli oraz o tzw. Suce Biłgorajskiej przeczytacie na stronie: http://www.sukabilgorajska.pl/


Suka biłgorajska


Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele mamy, jak bogata jest nasza kultura, jak utalentowani są ludzie i jakie niespotykane maja pasje. Nie przegapcie kolejnego spotkania.12 wyświetleń0 komentarzy