• tradycjebezgranic

Pandemia

Od ponad roku na świecie szerzy się zaraza, która fizycznie i psychicznie wpływa na nasze funkcjonowanie. W najgorszym wypadku odbiera życie. Karmimy się informacjami o niej z telewizji, radia, internetu. Robimy to bo chcemy się dowiedzieć o co chodzi?, w jakim kierunku wszystko zmierza? będzie lepiej czy gorzej? Planować coś?

Nikt nam nie da takiej odpowiedzi, nawet jeżeli ktoś ją zna. W takim razie nadal pozostajemy w niewiedzy i niepewności. Taki stan wpływa negatywnie na Nas i nasze otoczenie.


"Przestań się martwić rzeczami, na które nie masz wpływu"


Tak, tak! Samo zamartwianie się nie ma sensu i jest niekorzystne, a nawet szkodliwe. Potrafi zasiać w nas trwały smutek, gorycz i choroby.

W obecnej sytuacji pozostaje nam robić to co możemy, rozwijać siebie, sięgnąć po dobrą książkę, napisać list do przyjaciela, poćwiczyć a przede wszystkim szukać pozytywnych stron w tych trudnych okolicznościach. Nie wiemy co szykuje dla nas świat i cokolwiek to będzie z tym również będziemy musieli się zmierzyć. Teraz jest teraz i wygląda tak jak wygląda co zatem mogę zatem zrobić? Mogę wszystko to co ode mnie zależy i na co mam wpływ. Mogę się zająć sobą, kimś, komuś pomóc, mogę zrealizować odkładane pomysły, mogę po prostu żyć efektywnie na ile pozwala mi sytuacja i nie myśleć źle. Nie bać się, nie wątpić, nie zagłębiać się w teorie na temat rzeczywistości i nie próbować ich analizować. I oby było to pozytywne działanie. Jedyne co byłoby wskazane ze względu na sytuację gospodarczą i ekonomiczną na świecie to nie pozbywać się wszystkich oszczędności i nie planować rzeczy na kilka miesięcy w przód. Ten trudny czas uczy nas jednej wspaniałej umiejętności - życia chwilą! I tego Wam wszystkim życzę w Nowym Roku.

„Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.“ — Prentice Mulford

Źródło: https://quotepark.com/pl/autorzy/prentice-mulford/6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie